ALÇIPAN

Kullanım Alanları

Asma tavan, bölme duvar, duvar giydirme, kuru yer döşemesi, kiriş kaplaması, kartonpiyer, kemer dekor uygulaması, özgün tasarımlar.

Asma Tavan
Tavandaki dizaynlar tamamen insanın hayal gücüne bağlı. Birçok seçenek ve uygun maliyetlerle şık dekorasyonlara dönüşebiliyor. Klasik tavan motifleri ya da modern tarzda şekillendirilmiş alçı şekillerinin yanı sıra farklı sitiller uygulanması da mümkün. Işıklandırmaların daha ilgi çekici bir hale gelmesi için odaya uygun renkler ya da dağılmış spot lambalar kullanmak çok tercih edilen örnekler.

Bölme Duvar
Ev dekorasyonlarında ayrı bölümler yaratmak için kullanılan alçı bölme duvar, hem büyük bir kolaylık hem de yenilik sağlıyor. Genellikle yemek bölümlerinin salondan ayrılması ya da aydınlık bir alan için camlı alçı duvarlar yararlanılan fikirler olmuştur. Yatak odalarında da kullanılan duvarlar ışıklandırma ve raflandırma sayesinde kullanışlı hale geliyor. Ofis ve büyük iş merkezlerinde de sıkça görülen bölme duvarlar sağlıklı ve ekonomik.

Duvar Giydirme
Ev, ofis, farklı yapılar vs. her türlü bina için kullanılabilir. İç ve dış dekorasyona yönelik olması kullanım alanını geniş tutuyor. Duvara istenilen şekil ve desen verilebilir.

Kiriş Kaplama
Ortada kalan ve dekorasyonu engelleyen kirişler alçı kaplamayla dekoratif hale getirilebilir.

Kartonpiyer
Tavanla duvarın birleştiği düz sade görünüm kartonpiyer modelleriyle şık tasarımlar haline geliyor. Özellikle kartonpiyerde kullanılan spot lambalar mekana aydınlık ve zengin bir görünüm kazandırıyor.

Kemer ve Sütun
Evlerde geçiş bölümlerinde konumlandırılan alçı malzemesi kapı ve yer tasarrufu sağlıyor. Roma mimarilerinde örnekleri çok görülen alçı sütunlar ise yüksek tavanlı yapılarda ve büyük bahçelerde kullanılabilir.

Avantajları

* Alçıpan malzemesinin hafifliği
* Taşıma zorluğunun olmaması
* Kolayca uygulanışı
* Kolayca sökülmesi
* Mekânın nem oranını dengede tutması
* Mekânın hava alması
* Bakteri üretmemesi, sağlıklı oluşu
* Esneklik özelliğiyle çatlamaması
* Yangına dayanıklı oluşu
* Isı yalıtımı
* Ses yalıtımı
* Suya dayanıklı oluşu
* İstenilen şekil ve renk gibi detayların özgürce kullanılması.
Teklif için 0 212 546 70 30 numaralı telefondan ya da info@dmrdemir.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.